Aktuality 

23.2.2024

Zimní soustředění pro všechny, bez rozdílu, proběhlo. A co víc, i když všude vládlo jaro, na Pradědu stále zima držela sněhovou pokrývku. Ráno jsme od chaty vyjížděli autobusem, zastávka je hned u lyžařského areálu a tak jsme sledovali, jak sjezdovky v nižších polohách pomalu mizí a na proužcích sněhu se hromadí sjezduchtiví lyžaři. Výjezd na Praděd byl skvělou volbou, sníh všude a sjezdovky skoro jen pro nás. Parádní lyžovačku provázelo azuro, mlha i pár kapek deště. Prostě tak, jak už to k nejvyšší hoře Jeseníků patří. Denča i děti zdokonalili své lyžařské dovednosti a čas společný na chatě si parádně užili. Chata stojí :-), takže zase za rok. 

15.1.2024

Chvíli to vypadalo, že se na sníh budeme koukat už jen v knížkách a teplé počasí se nevzdá své moci. Ale vládce sněhu a mrazu to nevzdal a tak zima nastoupila v plné parádě. Pravda, na pořádnou sněhovou pokrývku si asi budeme muset ještě počkat, ale vrcholky Jeseníku už jsou krásně bílé. A my jsem si to pojistili rovnou výjezdem na ten nejvyšší kopeček. Lyže jsme vyměnili za běžky. Pro některé děti to byla nová zkušenost. Víkend 12.1.-14.1. 2024 jsme odstartovali rovnou na Praděd. V pátek večer jasno a sobotní ráno nás přivítalo sluníčko. Děti už byly nedočkavé, jak že se na těch tenkých prkýnkách jezdí. Někteří vyrazili neohroženě vpřed a někdo si musel prostě novou dovednost nejdříve pořádně osahat. Trochu opadat a najít si tu svou rovnováhu. Ale síla týmu je prostě obrovská a stačilo málo a z počáteční rozpačitosti byl úsměv na tváři a radost z pohybu. Sečteno a podtrženo, zdolali jsme n.v. 1491 n.m., 15 km, nastoupali 340 m, užili si parádní sjezdy v mlze, po cestě i lesem. Prostě radost neskutečná. 

2.12.2023

První sněhové vločky pokryly lesy, louky, cesty, střechy. Zima je prostě tady se vší parádou. A my s radostí vypisujeme další ročník zimního soustředění pro všechny. Lyže už se nedočkavě třesou a monoski vesele poskakuje. Kapacita zimního campu je naplněna a naše stálice Denča se nemůže dočkat, až se bude společně s dětmi prohánět z kopce dolů.Všichni jsme moc zvědavi, jak jim to půjde a jak se zase posuneme o krok, skok, skluz dál. Chceš mít hlavu v teple a přitom podpořit prima akci? Skvělá správa pro Tebe, jde to a to přímo zde

1.9.2023

Letní soustředění se náramně povedlo. Sluníčko nám svítilo celý týden a zážitků máme nepočítaně. Děti se posunuly ve svých cyklo-lezeckých dovednostech. Denča ukázala, že není žádné ořezávátko a děti se nestačily divit. Všichni si rozšířili obzory a handbike už není žádné tabu. Koukněte se sami do naší fotogalerie. Nebo mrkněte na reportáž České televize zde.

Máme pro Vás Novinku,  podpořte Migej sponzorským darem a získejte čepici MIGEJ dle svého výběru. Penízky poputují na uhrazení soustředění pro děti s handicapem i bez. Čepice jsme poctivě testovali v drsných horských podmínkách a připravili jsme pro Vás hned několik druhů. Tak co, kterou si vyberete? Výroby čepiček se ujala ostřílená šicí matadorka Mimi z Jeseníků. Není to žádný nováček, šitím a tvorbou se živí už pár let. Její další výrobky můžete zhlédnout ZDE. Odměnou Vám bude nejen hlava v teple, ale taky skvělý pocit, že se díky Vám  bude moct děti prohánět na svém handbiku, či monoski spolu s ostatními dětmi. A jako bonus Vás zahrneme detailním reportem z akce i s fotkami. 

Vybírejte, pište, těšíme se. Při poskytnutí daru v hodnotě 500 Kč získáváte jednu bavlněnou Migej čepici dle Vašeho výběru.  Za dar v hodnotě 900 Kč máte ručně pleteného merino kulicha. Nově přidáváme také smaltové hrníčky.  Pro výběr čepice nás prosím kontaktujte ZDE


11.3.2023

Zima sice ještě nezavřela za sebou vrátka, ale my už máme v hlavě letní soustředění, které se uskuteční v srpnu. Jako každý rok, pořádáme i letos týden na horách pro děti od 6-12 let. Týden plný pohybu, kola, lezení a her. Letos by se k nám moc ráda přidala "naše" zimní stálice Denča. A protože je vážně akční, chtěla by provětrat svůj handbike s dětmi v jesenických kopečcích. Že se dá lyžovat, i když jste upoután na vozík, to děti už vědí. A jak je to v létě? Moc rádi bychom, aby se nám podařilo vše uskutečnit a Denča mohla být s námi nejen v zimě, ale také v létě. Momentálně sháníme finanční podporu pro Denisku.

Za jakoukoliv podporu budeme vděční. 

Oslovili jsme Vás? Kontaktujte nás prosím zde

14.2.2023

Přinášíme krátký report z právě proběhlého soustředění. Počasí nám vyšlo nejlépe jak mohlo. Děti se v lyžařských dovednostech posunuly zase o krok dál. Denča už řeže oblouky jako dračice. Monoski není tabu a děti vám klidně povypráví jak jde lyžovat i když to na lyžích prostě nejde a pod kopcem máte zaparkovaný vozík nebo chodítko. Všichni jsou plni dojmů.. no a instruktorský tým? Naprosto spokojen😊. Tímto uzavíráme letošní soustředění, fotky a videa z akce si můžete prohlédnout ZDE.  


18.12.2022
 Díky Vám se podařilo nasbírat potřebný počet "pohybobodů" pro náš projekt v aplikaci nadace ČEZ- pomáhej pohybem. To je skvělé, moc Vám všem děkujeme, za energii, pohyb a náklonnost. Díky vaši podpoře budeme moci pořídit monoski. Děkujeme.


1.11.2022
Blíží se zima a my se připravujeme na druhý ročník zimního soustředění pro všechny. Kapacita soustředění je již naplněna a naší snahou je teď získat finanční podporu pro Denču, aby se mohla po kopci prohánět s ostatními dětmi jako loni. Deniska je z druhého konce republiky a  pro maminku je to do Jeseníků daleká cesta. Ale my se těšíme a věříme, že vše vyjde podle plánu.  A že díky sponzorům, kteří Denču podpoří,  zažijeme zase všichni spolu tu pravou zimu na lyžích. Tak nám držte palce. 

Nově je také náš projekt v programu skupiny ČEZ : Pomáhaj pohybem. Podpořit náš projekt můžete zde:

https://pomahejpohybem.cz/

Stáhněte si aplikaci, běhejte, choďte, sportujte, hýbejte se. Nasbíranými body, které se Vám za pohyb generují, můžete podpořit náš projekt. V aplikaci si vyberete projekt, který chcete podpořit a nás naleznete snadno, vyhledejte prostě projekt MONOSKI. Děkujeme a těšíme se. 


 Reportáž z loňského soustředění ZDE